DLA PAR – JAK PRZEKONAĆ SWOJEGO PARTNERA DO SESJI FOTOGRAFICZNEJ

Kategorie Dla Par

JAK PRZEKONAĆ SWOJEGO PARTNERA DO SESJI FOTOGRAFICZNEJ

 

Serwus. Dzisiaj spróbujemy odpowiedzieć sobie na powyższe pytanie. Odkąd zacząłem fotografować głównie pary kilkukrotnie spotkałem się już z niechęcią do wspólnej sesji czy to narzeczeńskiej czy po prostu w formie pamiątki DLA PAR przez partnerów. Wiąże się to oczywiście z presją sztuczności, pozowaniem na siłę w bardzo nienaturalnych pozycjach…. Ale czy tak wyglądać musi sesja? Oczywiście że nie 😉 Sesje zarówno narzeczeńską jak i taką dla par możemy zrealizować np w warunkach sprzyjających waszym zainteresowaniom. Możecie iść na kompromis i sesję możemy zrobić np w dwóch lokalizacjach – waszej wspólnej oraz jego. 
Wspólna lokalizacja to taka, w której będziecie czuć się komfortowo razem – najczęściej wybierane przez pary są lasy, miejsca nad rzeką gdzie nie ma tłumów ludzi, ponieważ miejsca zaludnione mogą was po prostu zestresować przez co partner nie będzie chciał współpracować co tyczy się z takimi a nie innymi zdjęciami.  W tej scenerii to ONA będzie gwiazdą a ON dodatkiem do tortu.
Lokalizacja dla NIEGO – być może narzeczony/partner interesuję się motocyklami – zróbmy więc kilka klatek, w którym to ON gra najważniejsza rolę, a ONA jest wisienką na smacznym torcie. 
———
Być może partner ma inne zainteresowania, z chęcią je poznam jeszcze przed sesją i myślę że wspólnie dojdziemy do fajnego miejsca na sesję. Jeżeli wybranek Twojego życia interesuję się np jazdą na rowerze to możemy zrobić sesję rowerową, jeżeli interesuję się wędkarstwem to zrobimy ciekawą sesję z wędkami. 
Chodzi szczególnie o to że tematyka sesji jest dość ważnym aspektem, to na jakie kadry zdecydujemy się podczas sesji również, a najważniejsze w tym wszystkim są emocje. 
Wielu fotografów jest ANTY sesjom pozowanym, ale ja myślę że czasami można zrobić coś szalonego poza zwykłym przytulaniem się 😉

Myślę że to wszystko zależy od waszych ograniczeń.
Na ile możecie sobie pozwolić i jak bardzo dać się ponieść emocjom, a być może chcecie abym to ja pomógł się wam ustawić. 

Jeżeli partner dalej nie chcę się zgodzić na sesję możecie spróbować:
1) Komunikacja – zamiast nalegać na wspólną sesję „Masz ze mną iść na te zdjęcia!” zastosuj prośbę „Kochanie, było by mi bardzo miło gdybyśmy zrobili sobie sesję zdjęciową. Jest to dla mnie ważne”
2) Pamiątka – życie mija bardzo szybko i warto to sobie uświadomić. Największą pamiątką dla nas i naszych rodzin to zdjęcia – wtedy możemy zatrzymać czas dwa i ponownie do tego wracać – raz podczas sesji, a wrócić do tamtych wspomnieć podczas oglądania tych zdjęć za kilka lub kilkanaście lat.
3) Przekupstwo – W zamian za sesję, kup mu coś fajnego być może jakąś koszulkę albo kebaba lub pizzę, na to przekona się nie jeden twardziel 🙂
4) Coś za coś – To też rodzaj przekupstwa, być może Twój facet zgodzi się na wspólną sesję za to, że będziesz go codziennie drapać albo masować przez tydzień? Hmm…
To Ty znasz najlepiej swojego faceta, więc myślę że tych sposobów może być wiele, wiele więcej. Osobiście znam takie pary, które co roku urządzają sobie wspólną sesję a ich zdjęcia wiszą na ścianie. Zdjęcia to dla nich fajna ozdoba pokoju. 
Pozdrawiam i do zobaczenia na sesji 😉 Powodzenia! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *