DLA PAR – MIEJSCE NA SESJĘ ŚLUBNĄ LUB NARZECZEŃSKĄ

Kategorie Dla Par


Ślub tuż tuż…

Umowa z salą, zespołem lub DJem, kamerzystą i fotografem. Suknia zamówiona, obrączki w drodze – wszystko na zycher i dopięte na ostatni guzik.
Został jeden mały szczegół. Gdzie mamy zrobić sesję ślubną?? No, albo narzeczeńską jeżeli macie zamiar sobie taką wcześniej zrobić.
Podpisując umowy z moimi parami poniekąd pytam gdzie chcieliby mieć sesję ślubną – w jakich klimatach się czują i widzą najlepiej. W 85% przypadkach jest tak – „Marcin, zdajemy się na Ciebie”.
Bardzo często teraz robi się również sesję poślubną w dniu ślubu – jeżeli warunki na to pozwolą, bo wiadomo – jeżeli pada deszcz/śnieg to ciężko będzie zrobić taką sesję ale da się.
Już to widzę – ładna parasolka, którą trzyma Pan Młody i dynamiczny kadr gdzie Para Młoda biegnie gdzieś schować się przed deszczem, albo tańczą i całują się – ale to wymaga poświęceń bo potem jeszcze zabawa do białego rana. Jeżeli jednak jest ładna pogoda a przy sali weselnej znajduję się kawałek przestrzeni to używając wąskiego obiektywu można naprawdę stworzyć piękne portrety.

Jeżeli już sesja poślubna została uzgodniona z fotografem, a miejsce jeszcze nie zostało wybrane to fantastycznie.
Chociaż to co teraz powiem jest sprzeczne z tym wszystkim co tutaj piszę i będę pisał.
Osobiście dla mnie nie jest najważniejsze miejsce a ludzie, miłość i emocje między nimi, na drugim miejscu jest światło bo to one kreuje tą całą piękność a na końcu jest miejsce.

Ale sesji gdzieś pod osiedlowym śmietnikiem nie koniecznie trzeba robić, dlatego chciałbym podsunąć Wam kilka możliwości i propozycji.

Przede wszystkim zastanówcie się w jakim otoczeniu Wy się czujecie dobrze.
Cisza i spokój gdzieś na jakieś łące czy może huczna i wieloludna sesja w mieście?
Jeżeli atmosfera na sesji jest wyjątkowa, jest miło i przyjemnie a wy czujecie się dobrze wśród ludzi to właśnie taka sesja na mieście będzie ciekawa – może coś przy architekturze, albo pomiędzy uliczkami. *Ponieważ nie mam na ten moment przykładów z typowo sesji ślubnych wrzucę Wam zdjęcia z sesji narzeczeńskich które już mam przygotowane.
A może należycie do introwertyków albo wstydziochów to zawsze jest kawałek miejsca w lesie, troszkę światła i naprawdę dzieje się magia.
Naprawdę, nic w tym złego.


Polanka? 
Czemu nie.

A może gdzieś przy jakiejś rzece, na moście?

Przy jakimś zamku lub pałacu?

Góry, morze, mazury, polskie piękne krajobrazy na wioskach…
A może gdzieś za granicą? 
W kawiarni? 
Na przystanku autobusowym lub kolejowym?
Najlepsze miejsce będzie tam gdzie będziecie czuć się dobrze, czuć się sobą i nie będziecie się wstydzić pokazywać naturalnych emocji i „pozować”.
Może być to nawet miejsce gdzie się poznaliście, miejsce w którym macie jakieś przyjemne wspomnienia które uruchomią masę dodatkowych i cudownych emocji. 
Warto porozmawiać o sesji zdjęciowej ze swoim fotografem, podsunąć jakiś pomysł. Ta sesja jest pamiątką na całe życie, przede wszystkim jest dla Was i to Wy będziecie do niej najczęściej wracać. 
Fotograf też człowiek, rozmawiać umie, dogadać się można. Możecie też zdać się na fotografa i nie przejmować się niczym dodatkowym 🙂
Tym akcentem chciałbym zakończyć ten post. Mam nadzieję, że Wasze plenery będą piękne – nie tylko pod względem miejsca, ale również emocji i uczuć włożonych w tą sesję. 
Do kolejnego postu! Pozdrawiam,
Marcin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *