Blog

DLACZEGO TAK DROGO?

Cześć. Dawno nic nowego nie napisałem, aczkolwiek postanowiłem się nieco zmotywować i ruszyć olbrzymi temat cen z jakimi zmagają się klienci w fotografii czy innych dziedzinach. Ponieważ zajmuje się fotografią i jestem usługodawcą – zarabiam na zdjęciach, muszę gdzieś mieszkać i coś jeść to chciałbym wyjaśnić Wam dlaczego ceny fotografów czy innych usługodawców są czasami bardzo duże. Tak naprawdę to co widzi klient finalnie to tylko wierzchołek góry lodowej… Weźmy na ten przykład usługę fotografii ślubnej. Co widzi klient? 1. Kilkaset zdjęć ze ślubu. 2….Kontynuuj Czytanie „DLACZEGO TAK DROGO?”

13 PORAD JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI ZDJĘCIOWEJ

Do sesji zarówno par, rodzin, indywidualnych oraz innych sesji należy się nieco wcześniej przygotować. Zarówno fotograf jak i modele/osoby fotografowane. Ja jako fotograf zbieram sobie inspiracje wcześniej, myślę jakie zdjęcia mógłbym już wykonać oraz chciałbym jeszcze porozmawiać z osobą/osobami, którą będę fotografował. Relacje na sesji są jednak najważniejsze. Szczerze, uważam że relacje na sesji są dla mnie ważniejsze niż najpiękniejsze miejsce na świecie!  No dobra, a więc nawet taka krótka rozmowa na messengerze, ładuję akumulatory, czyszczę karty i muszę być wypoczęty ponieważ jak mi się…Kontynuuj Czytanie „13 PORAD JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI ZDJĘCIOWEJ”

DLA PAR – MIEJSCE NA SESJĘ ŚLUBNĄ LUB NARZECZEŃSKĄ

Ślub tuż tuż… Umowa z salą, zespołem lub DJem, kamerzystą i fotografem. Suknia zamówiona, obrączki w drodze – wszystko na zycher i dopięte na ostatni guzik. Został jeden mały szczegół. Gdzie mamy zrobić sesję ślubną?? No, albo narzeczeńską jeżeli macie zamiar sobie taką wcześniej zrobić. Podpisując umowy z moimi parami poniekąd pytam gdzie chcieliby mieć sesję ślubną – w jakich klimatach się czują i widzą najlepiej. W 85% przypadkach jest tak – „Marcin, zdajemy się na Ciebie”. Bardzo często teraz robi się również sesję poślubną…Kontynuuj Czytanie „DLA PAR – MIEJSCE NA SESJĘ ŚLUBNĄ LUB NARZECZEŃSKĄ”

DLA PAR – JAK PRZEKONAĆ SWOJEGO PARTNERA DO SESJI FOTOGRAFICZNEJ

JAK PRZEKONAĆ SWOJEGO PARTNERA DO SESJI FOTOGRAFICZNEJ   Serwus. Dzisiaj spróbujemy odpowiedzieć sobie na powyższe pytanie. Odkąd zacząłem fotografować głównie pary kilkukrotnie spotkałem się już z niechęcią do wspólnej sesji czy to narzeczeńskiej czy po prostu w formie pamiątki DLA PAR przez partnerów. Wiąże się to oczywiście z presją sztuczności, pozowaniem na siłę w bardzo nienaturalnych pozycjach…. Ale czy tak wyglądać musi sesja? Oczywiście że nie 😉 Sesje zarówno narzeczeńską jak i taką dla par możemy zrealizować np w warunkach sprzyjających waszym zainteresowaniom. Możecie iść…Kontynuuj Czytanie „DLA PAR – JAK PRZEKONAĆ SWOJEGO PARTNERA DO SESJI FOTOGRAFICZNEJ”

DZIENNIK: #4 – SUKCES CZY PORAŻKA?

08/10/2019 Serwus! Chciałem wam się tylko pochwalić że udało mi się założyć DG – niby co w tym trudnego no nie? 😛 Bardziej udało mi się otrzymać dofinansowanie z UP co otwiera mi furtkę na dużo profesjonalniejsze usługi foto. Tylko teraz czy się cieszyć czy płakać? Fotografia od tej chwili to moje jedyne źródło dochodów więc liczę na waszą pomoc i polecenia. Zbliża się powoli nowy rok więc wystartuję z kilkoma nowymi projektami. Cały czas myślę o tym jak rozwinąć facebooka, instagrama, bloga… Nie wiem…Kontynuuj Czytanie „DZIENNIK: #4 – SUKCES CZY PORAŻKA?”

Jesteśmy oszustami

Cześć. W ankiecie na InstaStories zadałem pytanko czy wolicie blogi o tematyce fotografii cyfrowej czy obróbki zdjęć – 70% było za obróbką zdjęć więc pierwszy temat bloga jest o obróbce. Tak trochę wszystko na odwrót, ale wszystko dla moich ziomków z insta! p.s. możesz mnie tam śledzić @marcinlyzwa_ Kolejny temat będzie o zdjęciach 🙂 A więc dlaczego taki tytuł? To raczej taki clickbait, w zasadzie będę mógł go również udostępniać na jakichś fotoforach gdzie jest dyskusja obróbki zdjęć. Na potrzeby przyszłych materiałów powolutku wracam do…Kontynuuj Czytanie „Jesteśmy oszustami”

Dziennik: #3 – Jak to się zaczęło

15.07.2019 Cześć. Powoli zaczynam się przygotowywać do bardzo długiego wpisu już jako blog. Ale dzisiaj nie o tym… na pewnej grupie fotograficznej ktoś udostępnił post z zapytaniem do fotografów jak to się zaczęło.  Szybko nie musiałem się namyślać aby jednak opowiedzieć tą historię jak to było u mnie, ale postanowiłem że z wami podzielę się tą historią, a nie na tej grupie 🙂 Już od małego dzieciaka lubiłem aparaty, zasadniczo to od momentu kiedy pojawiła się u nas w domu kamera to lubiłem nagrywać, lubiłem…Kontynuuj Czytanie „Dziennik: #3 – Jak to się zaczęło”

Dziennik: #2 – O wszystkim i o niczym

10.07.2019 Cześć.  Na górze taka mała historyjka zanim odpaliłem swoją stronę internetową i ten dziennik.  O czym dzisiaj opowiem? W sumie to wpadłem na taki pewien pomysł – jestem zazwyczaj zakręconym człowiekiem i o wielu rzeczach zapominam… więc wpadłem na pomysł że kupię sobie taki notesik – jeden mam jeżeli chodzi o moje terminy i zlecenia ale kupię też sobie taki większy.  W sumie to będę tam pisał o swoim czasie i jak mam go spędzać żeby wszystko było okej i nie myśleć o tym…Kontynuuj Czytanie „Dziennik: #2 – O wszystkim i o niczym”

Dziennik: #1 – Cześć.

07.07.2019 Cześć. Wracam… Tym razem na najnowszej stronie, tak wiem jest to kolejna strona chyba już 3… Tym razem jest domena.pl na którą bardzo długo i mocno czekałem.  Kilka dni temu na jednej grupie facebookowej zobaczyłem wpis pewnego chłopaka – Mateusza Pawłowskiego. Gdzie pisał o tym, że pomoże w założeniu i prowadzeniu strony internetowej za darmo. Szukałem haczyka… Znalazłem, w sumie to bardzo malutkiego, drobniutkiego którego nawet człowiek nie jest w stanie zauważyć jeżeli pozna to… co dalej napiszę. Mateusz pomaga w realizacji stron internetowych…Kontynuuj Czytanie „Dziennik: #1 – Cześć.”