PRACA – PASJA – POZNAJ MNIE 

Nazywam się Marcin Łyżwa, mam 23 lata, mieszkam w Ostrołęce i tutaj głównie pracuję. Zajmuję się fotografią ślubną i rodzinną, niedawno otworzyłem własną firmę i żyje tylko z zapisywania wspomnień czyt. fotografii. Prywatnie jestem zwyczajnym chłopakiem, jestem w 6 letnim związku, sam niebawem będę planował własne wesele więc wiem jaki to stres. Poza usługą fotograficzną, służę jeszcze dobrą radą i pomogę jak tylko umiem by ten wyjątkowy dzień był dla was cudowny. Zapiszę na fotografiach prawdziwe emocje (piękne uśmiechy Pary Młodej czy łzy rodziców podczas ceremonii ślubnej) Chciałbym abyśmy zaczęli od krótkiej rozmowy przez telefon lub Messenger, poproszę o takie informacje jak ilość gości, kościół czy sala abym mógł przygotować się do pierwszego spotkania przy kawie lub herbacie, wtedy też podpiszemy umowę. Jestem legalnym fotografem, posiadam legitymację z kurii, która upoważnia mnie do fotografowania obrzędów religijnych. Posiadam wysokiej klasy sprzęt fotograficzny, który pozwoli na wysoką jakość usługi. Spotkamy się również na sesji narzeczenskiej, w której potrenujemy pozy, poznamy się i przyzwyczaimy do swojej obecności. W dniu ślubu lub innym terminie wykonany cudowną sesję ślubną. Jeżeli będą Państwo zainteresowani to serdecznie zapraszam do kontaktu. Poniżej przesyłam swoją ofertę, którą możecie wybrać lub … Stworzymy własną, wspólną pod wasze oczekiwania i budżet. Pozdrawiam i liczę na kontakt i współpracę, Marcin – Być może Wasz fotograf ślubny.

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY

Wszystkie zlecenia realizuję wysokiej jakości sprzętem marki CANON.
Jestem przygotowany w trzy profesjonalne lustrzanki, dzięki którym uzyskuję fotografię wysokiej jakości a trudne warunki oświetleniowa to żadna przeszkoda.
Podczas fotoreportaży korzystam głównie z obiektywów od SIGMY z serii ART dzięki czemu zdjęcia osiągają ciekawą plastykę dla oka i piękny bokeh (*rozmycie tła)

ŚWIATŁO

Jeżeli chodzi o światło to wszystko zależy od oczekiwań klienta, plenery głównie fotografuję ze światłem naturalnym – zastanym, w przypadku zdjęć okolicznościowych posiadam w swoim plecaku kilka lamp błyskowych – oświetlenie to stosuję w takcie zabaw na przyjęciach oraz sesjach zdjęciowych. Bywają sytuacje że mogę nie dać rady poradzić sobie ze światłem np. sali/zespołu/DJa, są to które wpływają na jakość zdjęć. Dodatkowo posiadam światło stałe jak żarówki czy ring light, które służą do fotografowaniu w studiu lub sesjach biznesowych.


POSTPRODUKCJA ZDJĘĆ

W zależności od potrzeb klientów w przeróżny sposób podchodzę do obróbki. Posiadam profesjonalny tablet graficzny marki WACOM dzięki czemu jestem w stanie perfekcyjnie przeprowadzić retusz na fotografii.  Jeżeli chodzi o nadawanie kolorystyki na zdjęciach to korzystam z legalnych programów od Phase One – Capture One oraz Adobe – Photoshop.
Nie zmieniam swojego stylu, uważam że lekko podkręcone naturalne kolory, które odwzorowują rzeczywistość są lepsze i ładniejsze niż obecna moda na pomarańczowo-zielone zdjęcia.
Nigdy nie oddaję klientom zdjęć formatu RAW (chyba że zostanie do tego podpisana osobna umowa i dodatkowy koszt)
Finalny efekt zdjęcia to moja wizytówka, dlatego nie zezwalam na przerabianie zdjęć „filtrami” z instagrama czy inne. Jedyna akceptowalna obróbka to zmiana kadru zdjęcia pod potrzebę publikacji czy wydruku.